online randevu online randevu tedavi fiyatları

Varis Çorabı Nasıl Etki Eder?

Varis çorabı varisleri olan kişilerin varis kaynaklı şikayetlerini azalmak için kullanılan bir üründür. Varis çorapları bacaklara baskı yaparak kan dolaşımına yardımcı olur. Bacakların ayak kısmında yukarılara doğru baskı azalır. Varis çorabı ile özellikle baldır kasları sarılır ve bu sayede yürüme sırasında kanın pompalanması kolaylaşır. Bu sayede kanın aşağı bölgelerde toplanması ve pıhtılaşması engellenir veya aza indirilir.

Varis Çorabı Ne işe Yarar?
Varis çorabı doğru şekilde kullanıldığı takdirde varis kaynaklı şikayetlerin azalmasını sağlar ve ilerlemesini yavaşlatır

Ağrıları Hafifletir
Varis çorabının en önemli etkisi varis kaynaklı ağrıları azaltmasıdır. Varis çorabı ağrıları azaltsa bile hastalığın tedavisinde hiçbir etkisi yoktur. Varisler tedavi edilmedikçe ağrılar sadece geçici olarak azaltılabilir. Kalıcı bir çözüm için mutlaka varislerin tedavi edilmesi gerekmektedir.

– Varislerin İlerlemesini Azaltır
Varis hastalığının ilk evrelerinde hastalık kişilerde herhangi bir şikayete sebep olmazken hastalık ilerledikçe çeşitli şikayetler meydana gelmeye başlamaktadır. Damarlarda genişlemelerin başlaması ile şikayetler daha sık gözlenmektedir. Eğer bu damar genişlemeleri tedavi edilmezse her geçen gün ilerlemektedir. Ancak tedavi süreci başlatılana kadar varis çorabı kullanımı ile hastalığın ilerleme hızı yavaşlatılabilmektedir. Bireyler bu şekilde tedavi sürecini başlatana kadar hastalıktan daha az zarar alabilirler.

– Kaşıntıyı Önler
Varis hastalığından sıkça rastlanan şikayetlerden birisi de kaşıntıdır. Kirli kanın damalarda toplanması ve damarların genişlemesi bireylerde kaşıntıya sebep olabilmektedir. Varis çorabı uyguladığı baskı ile kanın pompalanmasına yardımcı olması sayesinde kirli kan damarlarda daha az beklemekte ve bu şekilde kaşıntı azalmaktadır.

Varis Çorabının Tedavi Edici Özelliği Var Mıdır?
Varis çorabının tedavi edici özelliği bulunmamaktadır. Varis çorabı sadece hastalığın şikayetlerinin azaltılması için kullanılan bir ek üründür.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır?
Varis çorabını kişiler sabahları yataktan kalkmadan giymelidir. Geceleri varis çorabı kullanılması gerekmemektedir. Normal çoraplara göre daha dar ve sıkı olan bu çorapların giyilmesi ilk etapta biraz zor olsa da kişiler zamanla pratik kazanmaktadır. Ayrıca internette varis çorabının kolay giyilmesi ile alakalı birçok video bulunmaktadır. Hastalar bunlardan da yardım alabilirler.

Varis Çorabı Kimlere Önerilir?
Varis çorabı varis tedavilerinin ardından yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır. Ayrıca uzun süre ayakta kalan varis hastalarının da koruyucu ürün olarak varis çorabı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Varis Çorabı Ne Zaman Kullanılır?
Varis çorabı bir varis tedavi yöntemi değildir. Sadece hastalığın seyrini yavaşlatan ve bazı durumlarda tedavi sonrası yardımcı olarak kullanılan bir üründür. Bu sebeple varis çorabı kullanımına hastaların kendileri değil eğer gerekli ise bu alanda uzman bir doktor karar vermelidir. Bazı hastaların geçici süre tedavisini ertelemesi gerekebilmektedir. Örneğin hamile hastaların hamilelik sürecinde tedavi yapılmaması sebebi ile bu süreçte şikayetleri azalmak ve hastalığın seyrini yavaşlatmak adına doktorun önereceği şekilde varis çorabı kullanımı önerilebilmektedir.

Varis Çorabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kişilerin varislerinin boy, tür ve yerleri farklı olabilmektedir. Ayrıca varis çorapları basınç etkilidir ve her çorapta farklı basınç uygulanmaktadır. Varis çorapları kadınlar ve erkekler için farklı formdadır. Bazı çoraplar boydan olsa da genellikle diz altı varis çorapları daha yayın kullanılmalıdır. Kişiler kendilerine uygun çorabı seçmedikleri takdirde varis çorabından verim alamazlar. Bu sebeple varis çorabı seçiminin de doktor tavsiyesi ile olması önerilmektedir. Örneğin bireyin yüksek basınçlı bir çorap kullanmaması gereken durumda böyle bir çorap tercih etmesi şikayetlerini azalmak yerine gereksiz basınç uygulaması ile kişiye rahatsızlık verebilmektedir.

Varis Çorabının Yan Etkisi Var Mıdır?
Varis çorabının kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece sıkı bir yapısı olması sebebi ile yaz aylarında kişiye biraz zahmet verebilmektedir.
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-corabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım